راهنمای خرید

راهنمای خرید ، تمدید ، انتخاب مودم ،IP ، فرمها و اطلاعات عمومی

راهنمای خرید ، تمدید ، انتخاب مودم ،IP ، فرمها و اطلاعات عمومی در این بخش دسته بندی شده اند.


در صورتی که نیاز به دریافت 5 تا 8 ای پی استاتیک معتبر را داشته باشید می باید در خواست خود را به بخش فروش شهر خود ارائه نمایید تا کارشناسان ما امکان تخصیص تعداد درخواستی آی پی را بررسی و تایید نمایند. لازم به تذکر است که مطابق با مقررات بین المللی برای تخصیص بیشتر از 4 آی پی استاتیک میباید فرم رایپ را تکمیل نموده و به همراه تپولوژی شبکه داخلی به آدرسهای زیر ایمیل نمایید تا کارشناسان ما امکان تخصیص تعداد درخواستی آی پی را تایید نموده و سپس بخش فروش نسبت به دریافت هزینه و ارتقا سرویس اقدام نماید. لازم به تذکر است بدون تکمیل فرم رایپ و ارائه تپولوژی شبکه امکان تخصیص آی پی به هیچ عنوان مقدور نمی باشد.
در صورتی که نیاز به دریافت 1 تا 4 ای پی استاتیک معتبر را داشته باشید می باید در خواست خود را به بخش فروش شهر خود ارائه نمایید تا کارشناسان ما امکان تخصیص تعداد درخواستی آی پی را تایید نموده و سپس بخش فروش نسبت به ارتقا سرویس اقدام نماید.

اشخاص حقیقی

  • کپی کارت ملی متقاضی
  • نمونه امضا متقاضی
  • نام، نام خانوادگی و کد ملی مالک خط

اشخاص حقوقی

  • درخواست کتبی نوع خدمات مورد نیاز بروی سربرگ شرکت با مهر شرکت به همراه معرفی نماینده
  • کپی کارت ملی نماینده
  • کلیه مدارک حقوقی شرکت شامل روزنامه رسمی، آگهی تاسیس و آخرین تغییرات

نکته: بدهی خط تلفن دوره جدید، صفر باشد

بله، بعد از خرید مودم ADSL از شرکت پارس آنلاین تا قبل از زمان نصب مودم ADSL و سرویس امکان تعویض مودم وجود دارد در صورتی که پس از زمان نصب این امکان وجود ندارد. همچنین تنها در صورت کنسل نمودن اشتراک قبل از نصب و راه اندازی امکان عودت مودم و دریافت وجه پرداختی وجود دارد.
البته در بعضی مواقع امکان دارد که داخل جعبه مودم ADSL کارت گارانتی وجود نداشته باشد .که در موارد این چنینی فاکتور فروش شما به عنوان برگه ضمانت تلقی می گردد و به عبارتی برگه گارنتی مودم ADSL همان فاکتور فروش شما می باشد که از زمان خرید مودم ADSL که به مدت یکسال محاسبه می گردد.
بله، اما در صورت استفاده از یک مودم ADSL وایرلس در طبقات، تضمینی برای پوشش دهی همه طبقات مورد نظرتان وجود ندارد و تنها زمان نصب مودم ADSL در محل می توان از پوشش دهی طبقات با برد مودم ADSL خود اطلاع حاصل نمایید. این موضوع به محل قرار گرفتن مودم ADSL ، تعداد طبقات و نقشه ساختمان بستگی دارد.
از لحاظ قیمت تفاوتی بین مودم های ADSL ارائه شده توسط شرکت پارس آنلاین با مودم های ADSL بازار وجود ندارد حتی برخی از مدل ها با قیمت پایین تری نسبت به بازار ارائه می شود . ولی در صورت وجود این تفاوت قیمت در برخی از مدل ها به دلیل گارانتی شدن مودم های ADSL ارائه شده به مدت یکسال توسط شرکت پارس آنلاین می باشد.
خیر، از لحاظ کیفیت و سرعت تفاوتی بین این دو مودم ADSL وجود ندارد، تنها شما می توانید بسته به نوع و تعداد ارتباط دستگاهها با مودم خود از هرکدام از مودم های ال دی دی ال Combo یا مودم ADSL وایرلس استفاده نمایید.
مـودم های ADSL Combo یا همان مودم های ADSL معمولی، دارای یک پورت USBو یک پورتLAN هستند. مودم های ADSL وایرلس یا همان مودم های ADSL بی سیم دارای 4پـورتLAN بوده و پـورت USB ندارند و همچنین قابلیت ارتباط به صورت wireless ( بی سیم ) را دارند که برای استفاده از لب تاپ و تلفن همراه مناسب می باشند. همچنین مهمترین تفاوت مودم های ADSL وایرلس با مودم های Combo ADSL در این است که تعداد بیشتری از کاربران به صورت همزمان امکان اتصال به این مودم ها یعنی اینترنت پر سرعت ADSL را دارند.
البته مودم های ADSL مورد تایید از سوی شرکت پارس آنلاین بیشترین سازگاری را با سرویس های اینترنت پرسرعت این شرکت داشته و همین امر باعث یکپارچه شدن سیستم نصب و پشتیبانی سرویس های اینترنت پرسرعت خواهد شد. اما در صورت استفاده از مودم های ADSL متفرقه، فقط شامل نصب توسط شرکت پارس آنلاین بوده و پشتیبانی این مودم ها از سوی بخش پشتیبانی شرکت پارس آنلاین انجام نخواهد پذیرفت.
بله این امکان وجود دارد. مودم های ADSL تحت پوشش شرکت پارس آنلاین شامل نصب و پشتیبانی می باشند، ولی در صورتی که از مودم های ADSL متفرقه استفاده نمایید، فقط شامل نصب توسط شرکت پارس آنلاین بوده و پشتیبانی این مودم های ADSL از سوی بخش پشتیبانی شرکت پارس آنلاین انجام نخواهد پذیرفت.
شرکت پارس آنلاین به عنوان اولین ارایه کننده سرویس اینترنت پرسرعت ADSL برای کاربران خود در هنگام خرید اینترنت پرسرعت ADSL قابلیت خرید مودم ADSL را فراهم کرده است که کلیه مودم های ADSL که پارس آنلاین پیشنهاد می نماید به عنوان مودم های استاندارد و مطابق با اینترنت پرسرعت ADSL شرکت پارس آنلاین می باشند، همچنین تمامی کاربران می توانند از مودم های متفرقه ADSL موجود در بازار استفاده کنند که در آن صورت پارس آنلاین هیچ تعهدی نسبت به آنها ندارد. کلیه مودم های ADSL ارایه شده توسط پارس آنلاین دارای گارانتی معتبر می باشد.
مبلغ دریافتی بابت کلیه هزینه های مربوط به امور اداری راه اندازی خط ADSL ، امور مخابراتی و نصب سرویس ADSL شما می باشد.
خیر، امکان خرید مودم در صورتی که متقاضی اشتراکی از شرکت پارس آنلاین نداشته باشد امکان پذیر نمی باشد و فقط در صورتی که ایشان از مشترکین ADSL پارس آنلاین می باشند، می توانند مودم ADSL خریداری نمایند.
بله، این امکان هم قبل از نصب و هم بعد از نصب ADSL وجود دارد. البته باید محدودیت پورت مربوط به مرکز مخابرات جدید هم چک شود که در صورت عدم محدودیت در مرکز جدید این امکان وجود خواهد داشت .
خیر، روی خط divert امکان برقراری ADSL وجود ندارد و این امکان برای خطوط نرمال مقدور می باشد.
سرویسهای ADSL در شرکت پارس آنلاین به صورت dedicate نیز ارائه می شود که جهت درخواست می توانید با بخش enterprise شرکت پارس آنلاین ( 82200 ) تماس حاصل نمایید.
لازم به توضیح است که شرکت پارس آنلاین برخلاف تضمین سرعت سرویسهای ADSL خود، برای ping بالای 100 تضمین نمی نماید. اما شما می توانید برای دریافت اطلاعات فنی دقیق تر در خصوص این مورد با واحد پشتیبانی فنی ADSL شرکت پارس آنلاین ( شماره تلفن : 82201 ) تماس حاصل نمایید.
خیر ابتدا می بایستی وجه سرویس ADSL جدید خریداری شده پرداخت شود و پس از ثبت وجه، امکان ثبت ترافیک اضافه وجود خواهد داشت. و همچنین مشترکین ADSL پارس آنلاین در زمان استفاده نیز می توانند به صورت آنلاین حجم اضافی خریداری نمایند.
تجربه استفاده بخشی از ترافیک نامحدود ماهیانه ADSL با سرعتی چندین برابر سرعت سرویس ADSL خریداری شده می باشد. که در جدول هدیه سرویس های نامحدود این میزان و سرعت جایزه مشخص شده است. نحوه ارائه این جایزه، بدین شکل می باشد که مشترکین ADSL از ابتدای هر ماه قرارداد طی 2 مرحله به میزان مشخصی می توانند با سرعتی چندین برابر سرویس ADSL خریداری شده و سرعت اسمی خود با ترافیک نامحدود استفاده نمایند که این هدیه پس از پایان هر 31 روز از شروع قرارداد دوباره فعال می گردد.
خیر، ترافیک ارائه شده ADSL در هر دوره فقط مختص همان دوره می باشد و بعد از اتمام قرارداد و فعال شدن قرارداد جدید سرویسهای اینترنت پر سرعت ADSL قابل انتقال به دوره بعد نخواهد بود و تنها ترافیک اضافی خریداری شده ADSL از سوی مشترک به دوره بعد قابل انتقال خواهد بود.
خیر. بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات، آپلود به صورت رایگان محاسبه شده و از ترافیک مصرفی کاربران کسر نمی گردد.
بله، مشترکین خانگی ADSL هم می توانند تمامی سرویسهای اینترنت پر سرعت ADSL را با سرعت بالاتر از 128Kbps و بنا به نیاز خود دریافت نمایند برای این منظور ارائه مدرک حقوقی ( نامه درخواست روی سربرگ شرکت، کپی کارت دانشجویی، نظام پزشکی، نظام مهندسی و یا پروانه کسب ) برای دریافت سرعت بالاتر از 128Kbps برای اینترنت پر سرعت ADSL مورد نیاز خواهد بود.
تعرفه ویژه برای مشترکین ADSL کم مصرف پیشنهاد شده و اقتصادی تر می باشد و به دلیل سیاست فروش شرکت پارس آنلاین در برخی از مراکز مخابراتی این تعرفه های ADSL تنها به صورت فروش ویژه ارائه می شوند.
در راستای پاسخگویی به این سوال در ابتدا باید توضیح دهیم که هدف شرکت پارس آنلاین برابری سرعت دریافتی واقعی مشتریان با سرعت فروخته شده به آنها باشد اما ضریب اشتراک ربطی به معیارسنجش سرعت ندارد. ضریب اشتراک معیاری است برای شرکت های اینترنتی که مشخص کنند در هر مرکز مخابراتی چقدر پهنای باند نیاز دارند و همچنین پهنای باند در هر مرکز مخابراتی تقسیم بر پهنای باند فروخته شده به کاربر می باشد.ضريب اشتراک پارس آنلاين 1 به 1 است در حالی که باقی شرکتها به صورت 1 به 8 یه مشترکين سرويس ارائه می دهند.
خیر در صورت قطع شدن تلفن باید با مخابرات مرکز و خرابی تلفن این موضوع را پیگیری نمایید.
برای استفاده از دوربین مداربسته شما نیاز به راه اندازی اینترنت ADSL در هر دو مکان مورد نظر و درخواستStatic IP بر روی سرویس مکانی که دوربین مداربسته در آنجا نصب شده است را باید داشته باشید.
با توجه به محدودیت پورت برای ارایه سرویس اینترنت ADSL در بعضی از مراکز مخابراتی، آیا رقبای ارایه دهنده سرویس اینترنت ADSL پارس آنلاین هم دراین مرکز محدودیت دارند ؟
در حال حاضر کارشناسان شرکت پارس آنلاین اطلاعی از محدودیت های شرکتهای دیگر ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت یا همان اینترنت ADSL نداشته و شما می توانید این موضوع را با مرکز مخابراتی خود پیگیری نمایید.البته ما می توانیم با ثبت درخواست شما به محض بر طرف شدن محدودیت در اولین فرصت به شما اطلاع رسانی نماییم تا برای دریافت اینترنت ADSL پارس آنلاین اقدامات بعدی را انجام نمایید.
بدلیل اینکه بخشی از مراحل راه اندازی سرویس اینترنت ADSL شما مربوط به مرکز مخابرات می باشد و نیز راه اندازی خط، درست همان بخشی است که از طرف شرکت مخابرات انجام می گردد، بنابراین زمان گفته شده به شما نیز از طرف مرکز مخابرات برای شرکت پارس آنلاین مشخص گردیده است. بدیهی است در زمانی که مراکز مخابراتی زمان راه اندازی اینترنت ADSL را کوتاهتر انجام دهند ( در صورت آماده نصب اعلام شدن سرویس درخواستی شما از سوی مخابرات )، بلافاصله از واحد نصب اینترنت پرسرعت ADSL پارس آنلاین SMS ارسال شده و همکاران نصب طبق اولویت سرویس راه اندازی شده و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.